Sposób centralnego odkurzania

Sposób centralnego odkurzania

Chyba każdy z nas sprząta miejsce w jakim przebywa. Dotyczy to miejsca zamieszkania, ale także stanowiska pracy. Każdy robi to tak, jak umie najlepiej i na ile mu na to pozwalają przybory i urządzenia do sprzątania. Obecnie miotły już nikt w budynku nie używa, bo najskuteczniejsze są odkurzacze. Na rynku znajdziemy dziesiątki różnych modeli o przeróżnej mocy, pojemności i licznych dodatkach w formie akcesoriów.

Kto może korzystać z centralnego odkurzania?

centralne odkurzanieSystematyczne sprzątanie jet konieczne ze względów higienicznych i zabezpiecza nas przed pojawieniem się różnego robactwa. Najczęściej do czyszczenia mieszkania używamy klasycznych odkurzaczy, które cechują się niewielkimi rozmiarami, średniej mocy silnikiem, niezbyt długim kablem zasilającym i kompletem końcówek umożliwiających wysprzątanie trudno dostępnych miejsc. Takie sprzęty dobrze się sprawdzają w małych i średnich mieszkaniach, bo w ciągu godziny, lub półtorej godziny jesteśmy w stanie wysprzątać wszystkie pomieszczenia. W powierzchniach biurowych i piętrowych domach, przenoszenie ze sobą z pomieszczenia do pomieszczenia odkurzacza, będzie dość uciążliwe. Centralne odkurzanie doskonale się sprawdza na dużych powierzchniach mieszkalnych i komercyjnie wykorzystywanych. Jest to dość sporych rozmiarów, centralny odkurzacz, który montuje się na stałe w piwnicy, garażu, lub w pomieszczeniu gospodarczym, a rury i kable ciągnie się pod elewacją do każdego pomieszczenia. Odkurzacz posiada dużą moc, spory pojemnik na odpady i dużo lepsze jakościowo filtry niż klasyczne odkurzacze. Dużym plusem takiego systemu odkurzania, jest brak konieczności przenoszenia ze sobą sprzętu, czy pilnowania zasięgu kabla zasilającego. Jedynym elementem jaki mamy do sprzątania, jest elastyczna rura z kompletem końcówek do czyszczenia kątów, dywanów, lub parkietów. W każdym pomieszczeniu znajduje się kontakt, do którego podłączamy rurę i możemy przystąpić do sprzątania. Z takich rozwiązań mogą korzystać hotele, gdyż to bardzo wygodny i ekonomiczny sposób na odkurzanie różnych pomieszczeń znajdujących się na wielu piętrach.

Zakup takiego sprzętu odkurzającego nie jest tani, ale jego koszt zwróci się w ciągu kilku lat. Sprzątanie jest dużo prostsze i bardziej efektywne, dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika generującego ogromną siłę ssącą i dwóch filtrów, które wyłapują wszelkie roztocza i pyłki. Takim odkurzaczem można czyścić pomieszczenia, w których przebywają alergicy, gdyż będą nieskazitelnie czyste i wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Centralny odkurzacz kupimy tylko w specjalistycznych sklepach.