Jaką obrożę wybrać dla Shih Tzu?

Jaką obrożę wybrać dla Shih Tzu?

Coraz więcej osób decyduje się na przygarnięcie pieska. Jest to wspaniały pomysł, dzięki któremu zyskamy wspaniałego towarzysza. Do bardzo popularnych ras należy obecnie Shih Tzu, który jest psem wesołym o niewielkich rozmiarach. Ma ozdobną sierść, o którą trzeba odpowiednio dbać, aby każdego dnia wyglądała rewelacyjnie. Jeżeli zdecydujemy się na takiego pieska, trzeba będzie się do jego przyjęcia odpowiednio przygotować, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki.

Obroża dla pieska rasy Shih Tzu

odpowiednia obroża dla shih tzuJedną z pierwszych rzeczy, jakie powinniśmy kupić, jest odpowiednia obroża. Nie tylko pozwoli nam wygodnie zapiąć smycz, ale również jest doskonałym miejscem do umieszczenia zawieszki informującej o tym, że piesek jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Jaka będzie odpowiednia obroża dla shih tzu? Jest to niewielki pies, co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Warto zdecydować się na model, który zapewnia nam regulację, szczególnie w przypadku szczeniaka. Odpowiednio długa obroża powinna nam jednak wystarczyć – będziemy ją co jakiś czas rozszerzać, aż pies będzie w pełni dorosły. Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje zapięć – na klips oraz na sprzączkę. W obu tych przypadkach mamy również nieco inne możliwości, jeżeli chodzi o ich regulację. W pierwszym rodzaju regulacja jest dosyć płynna. W drugim musimy wziąć pod uwagę, że będziemy mogli regulować na tyle, na ile pozwolą nam dziurki do zapięcia – mamy tutaj kilka z góry określonych poziomów regulacji. Następną rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę jest szerokość obroży. W przypadku takiego niewielkiego psa nie powinna ona być zbyt szeroka, aby nie unieruchamiać psiej szyi. Wąski model zapewni czworonogowi najwyższy poziom wygody. Trzeba jeszcze wybrać materiał, z jakiego będzie obroża wykonana. Najczęściej wybierane są obroże skórzane oraz parciane. W obu przypadkach mamy bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o kolorystykę. Możemy więc z łatwością znaleźć coś, co będzie pasowało do naszych upodobań oraz koloru psiej sierści.

Odpowiednio dobrana obroża nie może być ani za ciasna, ani za luźna, aby pies nie mógł się z niej samodzielnie wydostać. Dobrym pomysłem są więc modele regulowane, które możemy dopasować do naszego pieska. Jeżeli wybierzemy piękną obrożę, będzie ona stanowiła ciekawą ozdobę, która będzie przyciągała wzrok. Warto postawić na model wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby jak najdłużej nam ona posłużyła. Jeżeli odpowiednio ją dobierzemy, nasz czworonóg z pewnością będzie zadowolony ze swojej wygody.